OSTİM’in Kümelenme Tecrübesi Pakistan İçin Fırsat

24.06.2019, 13:40'de eklendi

Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanlığından Brig General Dr. Liaquat Ullah, OSTİM’in kümelenme konusundaki tecrübelerinin Pakistan için iyi bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanlığından Brig General Dr. Liaquat Ullah, OSTİM’i ziyaret etti. Pakistan’da askeri fabrikada proje yöneticiliği yapan General Ullah, Türkiye’de havacılık alanında üretim yapan firmalar hakkında bilgi edinmek ve iş birliği potansiyellerini yerinde görmek istediklerini kaydetti.

OSTİM’deki sektörel kümelenmelere ve bu alandaki tecrübelere dikkat çeken Ullah, Pakistan’da da sektörel kümelenmeler oluşturmayı, Türkiye ile iş birliği imkanlarını artırmayı amaçladıklarını ve bu konuda OSTİM’in tecrübesinin kendileri için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

Dr. Liaquat Ullah’a OSTİM ve bölge firmaları hakkında Bölge Müdürü Adem Arıcı bilgi verdi. Toplantıda OSTİM Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alkan, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı V. Murat Çelik, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) OSTİM Sorumlusu Erdoğan Oran, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, OSSA Koordinatörü Ece Umay ve OSSA Proje Yöneticisi Uğur Aydın yer aldı.

İlgili Fotoğraflar

Diğer Haberler