Test

OSTİM TEKNOLOJİ A.Ş.

19.02.2018, 09:31'de eklendi

2004 yılında, TÜBİTAK’ın ÜSAM Programı çerçevesinde TÜBİTAK-ODAGEM adı ile kurulmuş, 2007 yılından itibaren çok ortaklı A.Ş. olarak yeniden yapılandırılmış, 2013 yılında OSTİM Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi A.Ş. ismini almıştır.

Türkiye’de faaliyetini sürdüren beş Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi’nden birisidir. Üniversite-sanayi ilişkilerini geliştirmeyi hedefleyen bir arayüz kuruluşudur. Şirket yapısı; OSTİM OSB, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, 14 sanayici şirket ve 9 şahıs ortaklığından oluşmaktadır.

Üniversite–sanayi iş birliğine örnek gösterilebilecek dünyanın sayılı Ar-Ge merkezlerinden biri  haline gelme vizyonuyla projeler üreten Şirket, “OSTİM bölgesinin, dünya piyasasında yer edinmiş ileri teknoloji ürünlerini üretebilen örnek bir sanayi bölgesi düzeyine getirilmesi; OSTİM yapısında yer alan firmaların da bu gelişim içinde güçlü ileri teknoloji firmaları haline gelmeleri için iş birliklerinden güç alan Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak.” misyonunu benimsemiştir.